Únor 2017

"profesionální" lyžařka

28. února 2017 v 11:34 | Booklover |  Něco jako deník
Poprvé jsem jela do Alp. Fakt neskutečně jsem se těšila. Lyžování miluju. A lyžování v Alpách byl vždycky můj sen. Jenže svou debilitou jsem si zalyžovala jenom jeden den. První den všechno v pohodě. Jezdila jsem si po červených (i když jsem se toho trochu bála) ale bylo to v cajku.

Další den, co jsme šli lyžovat do jiného střediska. A tam už byly i nějaké modré sjezdovky, tak jsem se těšila. První jízda po červené úplně v pohodě. Druhou jízdu jsem se rozhodla, že vyzkouším sjezdovku modrou. Poprvé v Alpách, poprvé na modré… A JÁ JSEM SE ROZJEBALA JAK KOKOT!

Jak se to stalo?

Jela jsem svou klasickou rychlostí. Ale sníh byl takový těžký, trošku mokřejší a nebyl to žádný manchester. A já jsem celkem dost blbě najela do větší hroudy sněhu a jedna lyže mi vyjela jak kdyby zpátky do kopce. Okamžitě se odepla ale to já už jsem udělala salto a dopadla přímo na záda a přitom jsem se ještě celkem dost praštila do hlavy.

Při té bombě do hlavy jsem měla na chvíli všude černo a pak jsem už jenom slyšela samu sebe jak křičím, protože mě začaly bolet záda. No jak jsem tak nějak přišla k sobě, tak jsem se snažila postavit. Ale bolest v zádech mi to moc neumožňovala. A ještě k tomu jsem měla asi na deset minut výpadek paměti a absolutně jsem nevěděla, jak jsem se na tu sjezdovku dostala a kde to vůbec jsem.

Mezitím se ke mně všichni sjeli a snažili se mi pomoct. Jeden známý říkal, ať si na chvilku lehnu. Tak jsem ležela, jenže jsem pak měla menší šok a nemohla jsem se pořádné nadechnout. To ale po chvilce přešlo a já jsem se už i sama postavila. Sjela jsem pomalinku sjezdovku, vyjela lanovkou nahoru a šla za horskou službou.

Ti mi zavolali sanitku a jela jsem do nemocnice. Tam mi udělali rentgen i CT a zjistili, že mám zlomený obratel. Naštěstí to nebyla velká zlomenina, a tak jsem mohla normálně si dojít aspoň na záchod. Do prdele ale tolik injekci kolik do mě za ten týden v nemocnicích napíchali. Já jsem z jehel a injekcí fakt posraná až za ušami. A toto bylo jako celkem hnus.

No a o mém pobytu v nemocnici napíšu v dalším článku.

Aspoň, že jsem si první den stihla udělat nějaké fotky...

...a dobře se najíst.Co je šeptem... - Ali Cronin

27. února 2017 v 16:00 | Booklover |  Přečetla jsem 2017
Název: Co je šeptem...
Série: Láska, sex a touha (2.)
Originální název: Three Little Words 2: Rumour Has It
Autor: Ali Cronin
Počet stran: 264
Žánr: dívčí romány
Vydání ČR: Fragment, 2013
Jak já při čtení trpěla. Prostě klasická teen blbost. Nechápu, že jsem to vůbec byla schopna dočíst. První knížka z této série, co jsem přečetla. A na 100% taky poslední. Už nikdy víc.

Hodnocení

Vánoční zázrak - Jay Asher

26. února 2017 v 18:08 | Booklover |  Přečetla jsem 2017
Název: Vánoční zázrak
Originální název: What Light
Autor: Jay Asher
Počet stran: 248
Žánr: dívčí romány
Vydání ČR: CooBoo, 2016

Vánoční love story, kdy holka prodává s rodičí vánoční stromky a zabouchne se do kluka, který je u ní kupuje. Všichni víme, jak to asi skončí. Nijak zvlášť mě knížka nebavila, ale chtěla jsem ji dočíst.

Hodnocení

A to Z Reading Challenge

26. února 2017 v 16:35 | Booklover |  Projekty

Další challenge na rok 2017 objevená na blogu Marky. Jde o to přečíst za rok 2017 knihy s názvem každého písmene abecedy. Použila jsem abecedu anglickou - bez háčků. Abych si to trochu ulehčila. A pokud na to dojde, pokusím se přečíst nějakou knihu v angličtině.

A
B
C Co je šeptem... (Ali Cronin)
D
E
F
G
I Illuminae (Amie Kaufman a Jay Kristoff)
J Jen jeden rok (Gayle Forman)
K Kdybychom se neviděli (Cynthia Hand)
L Loď mezi hvězdami (Beth Revis)
M
N
O
P
Q
R
S
T
U Uvnitř mé hlavy (Francesca Zappia)
V Vánoční zázrak (Jay Asher)
W
X
Y
Z

Knižní výzva 2017

26. února 2017 v 15:38 | Booklover |  Projekty

Vždycky jsem měla ráda jakékoliv knižní výzvy. A i letos se do nějakých zapojím. První výzva je od Ells. A jde o to prostě číst, číst a přečíst za rok co nejvíce knih. Já si dávám cíl na 30 knih. Tak snad se k tomuto číslu postupem roku dostanu. :)


1. Vánoční zázrak (248 stran)
2. Co je šeptem... (262 stran)
3. Kdybychom se neviděli (347 stran)
4. Uvnitř mé hlavy (368 stran)
5. Illuminae (599 stran)
6. Jen jeden rok (344 stran)
7. Loď mezi hvězdami (360 stran)