Něco jako deník

"profesionální" lyžařka

28. února 2017 v 11:34 | Booklover
Poprvé jsem jela do Alp. Fakt neskutečně jsem se těšila. Lyžování miluju. A lyžování v Alpách byl vždycky můj sen. Jenže svou debilitou jsem si zalyžovala jenom jeden den. První den všechno v pohodě. Jezdila jsem si po červených (i když jsem se toho trochu bála) ale bylo to v cajku.

Další den, co jsme šli lyžovat do jiného střediska. A tam už byly i nějaké modré sjezdovky, tak jsem se těšila. První jízda po červené úplně v pohodě. Druhou jízdu jsem se rozhodla, že vyzkouším sjezdovku modrou. Poprvé v Alpách, poprvé na modré… A JÁ JSEM SE ROZJEBALA JAK KOKOT!

Jak se to stalo?

Jela jsem svou klasickou rychlostí. Ale sníh byl takový těžký, trošku mokřejší a nebyl to žádný manchester. A já jsem celkem dost blbě najela do větší hroudy sněhu a jedna lyže mi vyjela jak kdyby zpátky do kopce. Okamžitě se odepla ale to já už jsem udělala salto a dopadla přímo na záda a přitom jsem se ještě celkem dost praštila do hlavy.

Při té bombě do hlavy jsem měla na chvíli všude černo a pak jsem už jenom slyšela samu sebe jak křičím, protože mě začaly bolet záda. No jak jsem tak nějak přišla k sobě, tak jsem se snažila postavit. Ale bolest v zádech mi to moc neumožňovala. A ještě k tomu jsem měla asi na deset minut výpadek paměti a absolutně jsem nevěděla, jak jsem se na tu sjezdovku dostala a kde to vůbec jsem.

Mezitím se ke mně všichni sjeli a snažili se mi pomoct. Jeden známý říkal, ať si na chvilku lehnu. Tak jsem ležela, jenže jsem pak měla menší šok a nemohla jsem se pořádné nadechnout. To ale po chvilce přešlo a já jsem se už i sama postavila. Sjela jsem pomalinku sjezdovku, vyjela lanovkou nahoru a šla za horskou službou.

Ti mi zavolali sanitku a jela jsem do nemocnice. Tam mi udělali rentgen i CT a zjistili, že mám zlomený obratel. Naštěstí to nebyla velká zlomenina, a tak jsem mohla normálně si dojít aspoň na záchod. Do prdele ale tolik injekci kolik do mě za ten týden v nemocnicích napíchali. Já jsem z jehel a injekcí fakt posraná až za ušami. A toto bylo jako celkem hnus.

No a o mém pobytu v nemocnici napíšu v dalším článku.

Aspoň, že jsem si první den stihla udělat nějaké fotky...

...a dobře se najíst.


 
 

Reklama